Home Computers Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Desktop Memory Kit – Black (CMK16GX4M2B3200C16)
Back to products
Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Desktop Memory Kit – Black (CMK16GX4M2B3200C16)
Compare
Add to wishlist
Category: Computers
Share:
  • Description
Description
Brand: Corsair
Color: Black
Features:
  • A low-profile height of just 34mm ensures that vengeance LPX even fits in most small-form-factor builds.
  • Supports Intel XMP 2.0 for simple one-setting installation and setup.
  • Available in multiple colors to match the style of your system.
Package Dimensions: 12x155x100
Release Date: 01-03-2018
UPC: 843591070454
Related products
-6%
Add to cart
Quick view
Compare
Add to wishlist
ASUS VA27EHE 27” Eye Care Monitor Full HD (1920 x 1080) IPS 75Hz Adaptive-Sync HDMI D-Sub Frameless
Computers
Add to cart
Quick view
Computers
-23%
HP Wireless Mouse X3000 G2 (28Y30AA, Black)
Intel Core i9-10850K Desktop Processor 10 Cores up to 5.2 GHz Unlocked LGA1200 (Intel 400 Series chipset) 125W
-39%
Sabrent 4-Port USB 2.0 Hub with Individual LED lit Power Switches (HB-UMLS)
-26%
Samsung 870 QVO SATA III 2.5″ SSD 2TB (MZ-77Q2T0B)
-48%
Samsung BAR Plus 128GB – 400MB/s USB 3.1 Flash Drive Champagne Silver (MUF-128BE3/AM)
-60%